Wykorzystaj swój potencjał.

Rozwijaj się!

Oferty pracy

Kariera w kawiarniach

Praca w kawiarniach Starbucks różni się od innych zajęć. Każdego dnia budujesz relacje z naszymi gośćmi, a przygotowując ich ulubiony napój, czynisz ich dzień lepszym. Pracujesz ze wspaniałym zespołem ludzi, którzy mogą na sobie polegać. Rozwijasz swoje umiejętności, aby osiągać nowe cele i realizować swoje marzenia. Angażujesz się w pomoc innym, aby wspierać społeczność, której jesteś częścią.

Connect with something Bigger

  • Barista

  • Kierownik Zmiany

  • Zastępca Kierownika Kawiarni

  • Kierownik Kawiarni

Barista

Jako Barista odpowiedzialny będziesz za dostarczenie naszym gościom wyjątkowej, szybkiej obsługi, wyśmienitej jakości produktów oraz utrzymanie kawiarni w idealnej czystości. Staniesz się częścią naszego zespołu, któremu każdego dnia przyświecają dwa cele: dzielić się z przyjaciółmi wspaniałą kawą i uśmiechem inspirować innych!

Kierownik Zmiany

Kierownik Zmiany jest odpowiedzialny za jeden z dwóch obszarów: Product lub Facility. Product Manager dba o najwyższą jakość produktów i stoi na straży standardów ich przygotowywania. Planuje dostawy, analizuje sprzedaż oraz osiągane wyniki. Rolą Facility Managera jest czuwanie nad tym, aby kawiarnia prezentowała się z jak najlepszej strony. Dba on o przestrzeganie standardów czystości, poprawne działanie sprzętu znajdującego się w kawiarni oraz buduje relacje z konserwatorami. Planuje również koszty stałe oraz analizuje osiągane wyniki. Kierownicy Zmiany prowadzą szkolenia dla Partnerów dotyczące ich obszarów odpowiedzialności, a także prowadzą zmianę i pracują za barem, codziennie dbając o jak najlepszą atmosferę.

Zastępca Kierownika Kawiarni

Zastępca Kierownika Kawiarni to w Starbucks tzw. People Manager, czyli osoba odpowiedzialna za naszych Partnerów. Jego głównym zadaniem jest budowanie zespołu, szkolenie i motywowanie, dzięki czemu obsługa gości w kawiarni jest na najwyższym poziomie. People Manager dąży do zatrudniania jak najlepszych osób na właściwe stanowiska. Rekrutuje Partnerów, którzy zarażają uśmiechem i przekazują naszym gościom swoją pozytywną energię. Odpowiedzialny jest również za tworzenie grafików, planowanie i kontrolę kosztów pracy, a także analizę osiąganych wyników. Prowadzi zmiany, pracuje za barem i buduje atmosferę pracy w swojej kawiarni. Kluczem do jego sukcesu jest doskonałe poznanie wszystkich Partnerów.

Kierownik Kawiarni

Kierownik Kawiarni zapewnia doskonałą obsługę klienta i najwyższej jakości produkt, przy zachowaniu optymalnych kosztów. Jego zadania koncentrują się na dwóch obszarach: budowaniu sprzedaży oraz relacji z Gośćmi. Kierownik Kawiarni odpowiada za lokalny marketing spójny z działaniami brandu i strategią firmy AmRest. Buduje relacje i angażuje się we współpracę z lokalną społecznością. Jego obowiązkiem jest także planowanie wysokości sprzedaży, analiza wyników oraz ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań. Kierownik Kawiarni stale rozwija się i dba o ciągły rozwój swojego zespołu. Większość swojego czasu pracy spędza wraz ze swoimi Partnerami za barem, gdzie każdego dnia dba o zadowolenie swoich gości.

Szkolenie i Edukacja

Wszyscy partnerzy pracujący w kawiarniach rozpoczynając swoją karierę przechodzą przez 3-tygodniowe szkolenie baristyczne. Następnie, rozwijając się wyżej przechodzą przez coraz to bardziej zaawansowane szkolenia, związane z zarządzaniem zespołem czy planowaniem kosztów. Nasze programy szkoleniowe prowadzone przez naszych niesamowitych trenerów i mają na celu zainspirować Cię i zapewnić Ci powodzenie.

 

 

Barista Basics

Zostań wykwalifikowanym baristą, dostarczając idealny produkt i dbając o to, aby każdy moment był dla naszych gości wyjątkowy.

Barista Trainer

Rozwiń swoje umiejętności trenerskie i wspieraj naukę innych.

Key Partner

Naucz się zarządzać i motywować zespół.

Shift Supervisor

Zostań ekspertem w jednym z dwóch obszarów: Product lub Facility i sprawdź się w planowaniu zamówień czy zarządzaniu kosztami.

Assistant Store Manager

Rozwiń swoją wiedzę z obszaru HR ucząc się rekrutacji, metod motywowania zespołu, prawa pracy czy planowania grafików.

Store Manager

Naucz się jak prowadzić biznes, odpowiadając za planowanie budżetu, analizę kosztów i budowanie sprzedaży w swojej kawiarni.

Historie Partnerów

Kochamy Starbucks i jesteśmy przekonani, że Ty również go pokochasz! Sprawdź co mówią o nas nasi partnerzy.

 

 

Sprawdź historie partnerów

Barista Championship

Parzenie kawy to sztuka. „Prawdziwych artystów” wyłaniamy, organizując coroczne Mistrzostwa Baristów Starbucks. To sposób na uczczenie tego, co robią nasi bariści każdego dnia. To okazja, by zademonstrować pasję i dumę z kawy oraz zaprezentować swoje umiejętności.

Podczas Mistrzostw nasi partnerzy oceniani są w każdej z trzech kategorii:
  • Barista Craft

  • Signature Beverage

  • Personal Coffee Tasting

Bariści prezentują swoje umiejętności latte art, tworzą własne, charakterystyczne napoje, przy użyciu składników znajdujących się w kawiarniach Starbucks i przeprowadzają sesje degustacji kawy. Każda sesja degustacyjna może obejmować łączenie jedzenia, muzyki i innych wrażeń zmysłowych, które poprawiają wrażenia z degustacji kawy.

Barista Champion 2021

Mateusz Biskupski

Cześć! Mam na imię Mateusz. Moja przygoda ze Starbucks rozpoczęła się na początku 2019 roku. Od pierwszego dnia pracy, czułem się jak w domu. Zostałem ciepło przyjęty przez cały zespół, co jeszcze bardziej upewniło mnie, że będzie to niesamowita przygoda. Od początku pokochałem alternatywne parzenie kawy oraz coffee tastingi, dzięki którym mogłem poznawać kawę coraz bardziej. Moja pasja do kawy rosła w siłę, więc postanowiłem dołączyć do grona Coffee Masterów - ekspertów kawy w Starbucks. Pozyskana wiedza wzmocniła moją pasję do takiego stopnia, że nie pozostało mi nic innego jak zmierzyć się z innymi kawowymi ekspertami w Starbucks podczas Barista Championship 2021. Każdego dnia sprawiam, aby każda chwila dla naszych Gości oraz Partnerów była wyjątkowa - jeden człowiek, jedna kawa, jedno miejsce.

Patryk

Barista

Cześć, jestem Patryk!

 

Na co dzień studiuję i pracuję w redakcji dziennikarskiej. Po godzinach realizuję swoją pasję – taniec ludowy. Jak każdy w tym wieku uwielbiam spędzać dużo czasu ze swoimi znajomymi. W weekendy można mnie spotkać w łódzkim Starbucks w Sukcesji, w którym jestem już od prawie roku. Wszystko zleciało bardzo szybko, a cała przygoda zaczęła się od pracy w tym samym centrum handlowym, w którym jest Starbucks. Przed poprzednią pracą albo na przerwach - wpadałem spontanicznie na kawę, a po pewnym czasie poznałem większość baristów. Zachwyciłem się całą atmosferą panującą nie tylko w relacji barista-gość, ale też między współpracownikami. Nie czekałem długo, jeszcze przed maturą złożyłem CV, miałem rozmowę kwalifikacyjną, a po wszystkich egzaminach zacząłem się szkolić i pracować już „po drugiej stronie baru”.

 

Na co dzień jestem na stanowisku Baristy, czyli robię różne napoje i obsługuję Gości przy kasie. Możecie powiedzieć nic wielkiego, ale…w praktyce jako bariści staramy się nawiązywać wyjątkowe relacje z naszymi gośćmi i obdarowywać się wzajemnie pozytywną energią każdego dnia, dlatego właśnie lubię pracę w Starbucks. Nawet, gdy do pracy przyjdzie się w gorszym nastroju (przecież wszyscy jesteśmy tylko ludźmi) to cała atmosfera jaka panuje w kawiarni zarówno wśród pracowników jak i gości, sprawia, że problemy znikają!

patryk

Kuba

Kierownik Zmiany

Cześć jestem Kuba!

 

Praca w Starbucks miała być krótkim epizodem mojego życia. Jak większość studentów szukałem pracy, którą będę mógł połączyć ze swoimi studiami - najlepiej z elastycznym grafikiem.

 

Starbucks polecił mi mój kolega jako miejsce, gdzie każdy czuje się mile widziany, tworzą się nowe przyjaźnie i gdzie można zapomnieć o codziennych obowiązkach. I tak właśnie się stało!

 

Pracuje tu już dwa i pół roku a każdy dzień uczy mnie czegoś nowego. To niesamowite, że mogę być częścią tak zgranego zespołu, nie tylko w swojej kawiarni, ale i w swoim mieście.

 

Obecnie jestem Product Managerem, właśnie szkolę się na People Managera, a pracę zacząłem jako zwykły barista. Mój kierownik szybko zauważył moje starania i pomógł w rozwoju. Teraz to ja dostrzegam pracę innych i towarzyszę im w ich rozwoju.

 

Jesteśmy dumni z naszych Partnerów, nasze sukcesy i porażki znosimy razem. Dzielimy się swoją pasją, wspólnie ją budujemy i każdego dnia wywołujemy nowe uśmiechy na twarzach naszych gości.

 

To właśnie lubię w Starbucks. To nasze trzecie miejsce gdzieś pomiędzy domem a studiami, gdzie każdy może być sobą!

kuba

Łukasz

Zastępca Kierownika Kawiarni

Starbucks jest obecny w moim życiu od kiedy pamiętam. Zawsze byłem zafascynowany obsługą, żartem i tym, że nawet w bardzo pochmurny dzień wychodziłem uśmiechnięty z kubkiem ulubionej kawy.

 

Do Starbucks dołączyłem dwa lata temu jako Kierownik Zmiany, a dokładniej jako Produkt Manager. Od pierwszych dni szkoleń byłem bardzo zafascynowany wiedzą na temat kawy, przyjazną atmosferą oraz kulturą organizacji.

 

Po 1,5 roku pracy zdałem certyfikację na stanowisko Asystenta Kierownika Kawiarni, inaczej zwanego People Managerem. Aktualnie zajmuję się w kawiarni budowaniem zespołu, rekrutacją, szkoleniami oraz analityką i kosztami pracy.

 

Zespół, bo to on dla mnie jest najważniejszy daje mi codziennie nowe pokłady motywacji, powody do dumy i wzruszeń - są dla mnie moją drugą rodziną, na którą zawsze mogę liczyć!

 

Praca w Starbucks nauczyła mnie wiele, ale nie zwalniam tempa i cały czas zdobywam wiedzę!

lukasz

Martyna

Kierownik Kawiarni

Hej, mam na imię Martyna.

 

Jestem Store Managerem w warszawskiej kawiarni Starbucks, a swoją przygodę zaczynałam 5 lat temu jako baristka w poznańskiej kawiarni.

 

Początki były dla mnie niepewne, ale w krótkim czasie poczułam, że Starbucks to moje miejsce. Zrozumiałam, że praca w Starbucks to coś więcej niż tylko robienie kawy, ale to przede wszystkim kontakt z ludźmi oraz nawiązywanie relacji z naszymi Gośćmi. Właśnie ten kontakt z ludźmi i moimi Partnerami sprawia, że jest to najlepsza część mojej pracy. Inspirowanie i rozwijanie zespołu oraz samej siebie sprawiło to, że po roku pracy zdecydowałam się na kurs Coffee Mastera - eksperta od wiedzy kawowej. Właśnie mijają 4 lata, od kiedy dumnie noszę czarny fartuch i prowadzę szkolenia z wiedzy kawowej dla nowych Partnerów. W tym samym momencie zaczęłam szkolić się na Kierownika Zmiany. Po 3 latach zostałam Asystentem i byłam jeszcze bliżej z Partnerami. Rekrutowałam ich, szkoliłam, integrowałam oraz motywowałam do dalszego rozwoju.

 

Co dał mi Starbucks? Przede wszystkim możliwość rozwoju. Po 4 latach mogłam przeprowadzić się do Warszawy i zacząć szkolić się na moje aktualne stanowisko – czyli Kierownika Kawiarni. Moim marzeniem było posiadanie swojej własnej kawiarni i udało się!

 

Kawa jest moją pasją, towarzyszy mi każdego dnia i w każdej podróży. Starbucks umożliwił mi wyjazd do Londynu na finały Barista Championship, gdzie obserwowałam zmagania najlepszych baristów z różnych zakątków świata. Wtedy poczułam się, że pracuję w niesamowitej firmie, która stawia człowieka na pierwszym miejscu i pozwala mu się rozwijać i spełniać. Jako Store Manager jestem odpowiedzialna za całą kawiarnię. Zajmuje się szkoleniami menadżerów, planowaniem sprzedaży, szukaniem nowych sposobów na wzrost transakcji, ale również stoję za barem i cały czas robię to co najważniejsze w naszej pracy, nawiązuje kontakt z najważniejszymi osobami w naszej kawiarni – naszymi Gośćmi.

 

Każdego dnia, nawet jak jestem czasami zmęczona idę z uśmiechem do pracy. Kocham to co robię i cieszę się, że mogę być częścią Starbucks i razem z innymi Partnerami tworzyć to miejsce.

martyna
Następna… historia Kuby