Cześć!

Jak masz na imię?

Hej!

 

Łącząc ludzi przy kawie, Starbucks stał się jedną z najbardziej znanych i lubianych marek na świecie.

 

Praca w Starbucks przypomina pracę ze znajomymi! Pracując tutaj, nie jesteś „pracownikiem” - nazywamy siebie „partnerami”, ponieważ wierzymy w takie same cele i wspólny sukces.

 

Partnerzy są naszym najcenniejszym zasobem. To oni czynią to miejsce wyjątkowym.

Zostań częścią czegoś większego

Nasza historia rozpoczęła się w 1971 roku. W tamtym czasie byliśmy niewielką palarnią i sprzedawcą ziaren kawy, herbaty i przypraw w jednym sklepie przy Pike Place Market w Seattle.

 

Dziś mamy zaszczyt codziennie spotykać się z milionami gości dzięki wyjątkowym produktom i ponad 28 000 kawiarniom w 76 krajach.

coffe Nasi Partnerzy

Bycie partnerem Starbucks oznacza szansę na to, aby być kimś znacznie więcej niż tylko pracownikiem.

We You

Historie Partnerów

Kochamy Starbucks i jesteśmy przekonani, że Ty również go pokochasz! Sprawdź co mówią o nas nasi partnerzy.

 

 

Sprawdź historie partnerów

 

 

Twórz historię z nami

Od prawie 50 lat tworzymy historię Starbucks. Teraz możesz stać się jej częścią!

cup
1971
cup
1983
cup
1988
cup
2001
cup
2003
cup
2006
cup
2009
cup
2018
cup
2019

Dołączasz do nas Ty!

 • 1971 – Otworzyliśmy pierwszą kawiarnię Starbucks na Pike Place w Seattle

 • 1983 - Howard Schultz (założyciel) podróżuje do Włoch, gdzie jest pod wrażeniem popularności barów espresso w Mediolanie. Widzi potencjał rozwoju podobnej kultury kawiarnianej w Seattle.

 • 1988 - Starbucks z powodzeniem wszedł na rynek europejski poprzez przejęcie 65 sklepów Seattle Coffee Company w Wielkiej Brytanii.

 • 2001 - Wprowadziliśmy wytyczne dotyczące etycznego pozyskiwania kawy, opracowane we współpracy z Conservation International.

 • 2003 – Otworzyliśmy pierwszą poza USA palarnię kawy w Amsterdamie.

 • 2006 – Wprowadziliśmy na rynek pierwszy papierowy kubek na napoje, zawierający włókna pochodzące z recyklingu, co pozwala zaoszczędzić ponad 75 000 drzew rocznie.

 • 2009 – Otworzyliśmy pierwszą kawiarnię Starbucks w Polsce, która do dziś działa na warszawskim Nowym Świecie.

 • 2018 – Otworzyliśmy pierwszą w Europie palarnię kawy Reserve Roastery w Mediolanie.

 • 2019 – W Polsce działają już 73 kawiarnie Starbucks.

Zabawne fakty o Starbucks

 • Łączna suma Frappuccino sprzedanych w 2019 roku w polskich kawiarniach wystarczyłaby do obdarowania każdego mieszkańca Warszawy.

 • Jeśli ułożylibyśmy w jednej linii wszystkie kanapki sprzedane w Polsce w 2019 roku, utworzyłyby nić o długości równej dwóm liniom warszawskiego metra…w obie strony.

 • Suma napojów sprzedanych w 2019 roku w polskich kawiarniach wystarczyłaby napełnienia…basenu olimpijskiego.

 • Łączna waga jogurtów granola sprzedanych w 2019 roku w polskich kawiarniach jest równa wadze około 30 dorosłych….lam.

 • W 2019 roku w Polsce sprzedaliśmy wystarczająco dużo croissantów, aby móc zaprosić na śniadanie każdego mieszkańca Wenecji.

Nasza Odpowiedzialność

Od dnia, w którym otworzyliśmy nasz pierwszy lokal w 1971 r., robimy wszystko, by zyskać zaufanie i szacunek naszych gości, partnerów (pracowników) i wspólnoty lokalnej. Jak? Postępujemy rozsądnie i robimy to, co jest dobre dla naszej planety i dla każdego z nas.

Patryk

Barista

Cześć, jestem Patryk!

 

Na co dzień studiuję i pracuję w redakcji dziennikarskiej. Po godzinach realizuję swoją pasję – taniec ludowy. Jak każdy w tym wieku uwielbiam spędzać dużo czasu ze swoimi znajomymi. W weekendy można mnie spotkać w łódzkim Starbucks w Sukcesji, w którym jestem już od prawie roku. Wszystko zleciało bardzo szybko, a cała przygoda zaczęła się od pracy w tym samym centrum handlowym, w którym jest Starbucks. Przed poprzednią pracą albo na przerwach - wpadałem spontanicznie na kawę, a po pewnym czasie poznałem większość baristów. Zachwyciłem się całą atmosferą panującą nie tylko w relacji barista-gość, ale też między współpracownikami. Nie czekałem długo, jeszcze przed maturą złożyłem CV, miałem rozmowę kwalifikacyjną, a po wszystkich egzaminach zacząłem się szkolić i pracować już „po drugiej stronie baru”.

 

Na co dzień jestem na stanowisku Baristy, czyli robię różne napoje i obsługuję Gości przy kasie. Możecie powiedzieć nic wielkiego, ale…w praktyce jako bariści staramy się nawiązywać wyjątkowe relacje z naszymi gośćmi i obdarowywać się wzajemnie pozytywną energią każdego dnia, dlatego właśnie lubię pracę w Starbucks. Nawet, gdy do pracy przyjdzie się w gorszym nastroju (przecież wszyscy jesteśmy tylko ludźmi) to cała atmosfera jaka panuje w kawiarni zarówno wśród pracowników jak i gości, sprawia, że problemy znikają!

patryk

Kuba

Kierownik Zmiany

Cześć jestem Kuba!

 

Praca w Starbucks miała być krótkim epizodem mojego życia. Jak większość studentów szukałem pracy, którą będę mógł połączyć ze swoimi studiami - najlepiej z elastycznym grafikiem.

 

Starbucks polecił mi mój kolega jako miejsce, gdzie każdy czuje się mile widziany, tworzą się nowe przyjaźnie i gdzie można zapomnieć o codziennych obowiązkach. I tak właśnie się stało!

 

Pracuje tu już dwa i pół roku a każdy dzień uczy mnie czegoś nowego. To niesamowite, że mogę być częścią tak zgranego zespołu, nie tylko w swojej kawiarni, ale i w swoim mieście.

 

Obecnie jestem Product Managerem, właśnie szkolę się na People Managera, a pracę zacząłem jako zwykły barista. Mój kierownik szybko zauważył moje starania i pomógł w rozwoju. Teraz to ja dostrzegam pracę innych i towarzyszę im w ich rozwoju.

 

Jesteśmy dumni z naszych Partnerów, nasze sukcesy i porażki znosimy razem. Dzielimy się swoją pasją, wspólnie ją budujemy i każdego dnia wywołujemy nowe uśmiechy na twarzach naszych gości.

 

To właśnie lubię w Starbucks. To nasze trzecie miejsce gdzieś pomiędzy domem a studiami, gdzie każdy może być sobą!

kuba

Łukasz

Zastępca Kierownika Kawiarni

Starbucks jest obecny w moim życiu od kiedy pamiętam. Zawsze byłem zafascynowany obsługą, żartem i tym, że nawet w bardzo pochmurny dzień wychodziłem uśmiechnięty z kubkiem ulubionej kawy.

 

Do Starbucks dołączyłem dwa lata temu jako Kierownik Zmiany, a dokładniej jako Produkt Manager. Od pierwszych dni szkoleń byłem bardzo zafascynowany wiedzą na temat kawy, przyjazną atmosferą oraz kulturą organizacji.

 

Po 1,5 roku pracy zdałem certyfikację na stanowisko Asystenta Kierownika Kawiarni, inaczej zwanego People Managerem. Aktualnie zajmuję się w kawiarni budowaniem zespołu, rekrutacją, szkoleniami oraz analityką i kosztami pracy.

 

Zespół, bo to on dla mnie jest najważniejszy daje mi codziennie nowe pokłady motywacji, powody do dumy i wzruszeń - są dla mnie moją drugą rodziną, na którą zawsze mogę liczyć!

 

Praca w Starbucks nauczyła mnie wiele, ale nie zwalniam tempa i cały czas zdobywam wiedzę!

lukasz

Martyna

Kierownik Kawiarni

Hej, mam na imię Martyna.

 

Jestem Store Managerem w warszawskiej kawiarni Starbucks, a swoją przygodę zaczynałam 5 lat temu jako baristka w poznańskiej kawiarni.

 

Początki były dla mnie niepewne, ale w krótkim czasie poczułam, że Starbucks to moje miejsce. Zrozumiałam, że praca w Starbucks to coś więcej niż tylko robienie kawy, ale to przede wszystkim kontakt z ludźmi oraz nawiązywanie relacji z naszymi Gośćmi. Właśnie ten kontakt z ludźmi i moimi Partnerami sprawia, że jest to najlepsza część mojej pracy. Inspirowanie i rozwijanie zespołu oraz samej siebie sprawiło to, że po roku pracy zdecydowałam się na kurs Coffee Mastera - eksperta od wiedzy kawowej. Właśnie mijają 4 lata, od kiedy dumnie noszę czarny fartuch i prowadzę szkolenia z wiedzy kawowej dla nowych Partnerów. W tym samym momencie zaczęłam szkolić się na Kierownika Zmiany. Po 3 latach zostałam Asystentem i byłam jeszcze bliżej z Partnerami. Rekrutowałam ich, szkoliłam, integrowałam oraz motywowałam do dalszego rozwoju.

 

Co dał mi Starbucks? Przede wszystkim możliwość rozwoju. Po 4 latach mogłam przeprowadzić się do Warszawy i zacząć szkolić się na moje aktualne stanowisko – czyli Kierownika Kawiarni. Moim marzeniem było posiadanie swojej własnej kawiarni i udało się!

 

Kawa jest moją pasją, towarzyszy mi każdego dnia i w każdej podróży. Starbucks umożliwił mi wyjazd do Londynu na finały Barista Championship, gdzie obserwowałam zmagania najlepszych baristów z różnych zakątków świata. Wtedy poczułam się, że pracuję w niesamowitej firmie, która stawia człowieka na pierwszym miejscu i pozwala mu się rozwijać i spełniać. Jako Store Manager jestem odpowiedzialna za całą kawiarnię. Zajmuje się szkoleniami menadżerów, planowaniem sprzedaży, szukaniem nowych sposobów na wzrost transakcji, ale również stoję za barem i cały czas robię to co najważniejsze w naszej pracy, nawiązuje kontakt z najważniejszymi osobami w naszej kawiarni – naszymi Gośćmi.

 

Każdego dnia, nawet jak jestem czasami zmęczona idę z uśmiechem do pracy. Kocham to co robię i cieszę się, że mogę być częścią Starbucks i razem z innymi Partnerami tworzyć to miejsce.

martyna
Następna… historia Kuby